Kujony z Dubois? – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Kujony z Dubois?

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Oderwijmy się na chwilę od codzienności i rzućmy okiem na to, jak naszym trzecioklasistom poszło na próbnych maturach! Czy matematyka jak zwykle była tym najtrudniejszym przedmiotem do zaliczenia? Czy stereotypy, że uczniowie Dubois kują po nocach okaże się prawdziwy? Zapraszam do czytania!

Jak oceniasz poziom trudności tegorocznych matur?

Uczeń 1: Tegoroczne próbne matury były na zatrważająco niskim poziomie. Mam nadzieję, że zdecydowana większość osób otrzyma wynik powyżej 30 % i Dubois po raz kolejny udowodni, że jest najlepszą szkołą w Koszalinie.

Uczeń 2: Ja także uważam, że poziom matury był bardzo niski oraz mam nadzieję, że prawdziwe matury będą o wiele trudniejsze, ponieważ chciałbym pokazać, na co mnie naprawdę stać.

Uczeń 3: Uważam, że nie można stawiać poziomu trudności z każdej matur na równym poziomie, ponieważ geografia była łatwa, a na przykład matura z matematyki była na podstawie dość trudna, ale dla osób, które są rozszerzeniu lub są bardzo dobre z matematyki…nie powinny mieć te osoby problemu ze zdaniem.

Uczennica 2: To było trudne.

 matura-probna-2

Jak przewidujesz, czy w tym roku matura będzie trudniejsza czy łatwiejsza niż w zeszłym roku?

Uczeń 1: Jako że została odkryta pewna zależność, że matura jest z roku na rok raz trudna raz łatwa raz trudna, a w zeszłym roku była trudna, to teraz będzie łatwa.

Uczeń 3: Myślę, że z geografii będzie trudniejsza, ponieważ coraz ciężej jest mieć dobry wynik z tej matury. A matematyka…myślę, że na łagodnym poziomie. Niemiecki…niemiecki może być trudniejszy, ponieważ w tamtym roku nie było aż takie trudne, a język polski <śmiech> jak to język polski. Co roku jest taki sam.

Uczennica 1: Łatwiejsza.

Uczennica 2: Mam nadzieję, że łatwiejsza.

Uczennica 3: Ja sądzę, że z biologii będzie trudniejsza, a z chemii być może będzie łatwiejsza.

Próbna z matura, z którego przedmiotu była Twoim zdaniem najtrudniejsza?

Uczeń 1: Z chemii.

Uczeń 2: Z tych, które pisaliśmy, to…chyba z matematyki.

Uczeń 3: Matematyka rozszerzona. Chociaż inaczej, bo z podstawy były takie zadanie, że spokojnie można było je zrobić, trzeba było wpaść na pomysł. A z matmy te pierwsze zadania były takie, że można było się zabić, a później zaczynały się łatwe.

Uczennica 1: Matematyka podstawowa.

Uczennica 2: Matematyka.

Uczennica 3: Matematyka.

Czy dużo uczyłeś się do próbnej matury?

Uczeń 1: Tak po zakończeniu matury…to się do niej nie uczyłem. Tak samo nie uczyłem się do niej przed, jak i po. I do normalnej matury również nie mam zamiaru się uczyć.

Uczeń 2: Ja się uczę każdego dnia, a jak długo się uczę, to wiadomo…

Uczeń 3: Możemy pominąć to pytanie?

Uczennica 1: Nie

Uczennica 2: Trochę tak.

Uczennica 3: Ja powtarzałam tylko chemię, a biologię zlałam, nie wiem, czemu!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.