Od poniedziałku Tydzień Opieki Hospicyjnej – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Od poniedziałku Tydzień Opieki Hospicyjnej

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Jak informuje mnie Natalia Seńcio – wolontariuszka Szkolnego Koła Wolontariatu – nadchodzący tydzień w Dubois będzie pełen atrakcji. Od 13 marca rozpoczyna się bowiem w naszej szkole Tydzień Opieki Hospicyjnej.

Już pierwszego dnia, bo w poniedziałek, dla uczniów I LO w holu przy głównym wejściu zostanie zorganizowana kawiarenka, podczas której wolontariuszki będą sprzedawały różnorakie świeżo wyciskane soki, koktajle i sałatki owocowe. Będzie to swoista uczta zarówno dla podniebienia, jak i dla szlachetności, bowiem wszystkie datki zebrane podczas Tygodnia Wolontariatu zostaną przekazane na cele charytatywne.

Natomiast od wtorku każdy będzie mógł zakupić swój los na Loterii Fantowej. Ślepa Fortuna nie będzie taka niewidoma, ponieważ zakupione losy zostaną wykorzystane podwójnie – najpierw będzie można wygrać różnorakie nagrody, zaś w późniejszym czasie – nieprzygotowania od nauczycieli.

Z kolei w piątek, jako zwieńczenie całotygodniowych wydarzeń, odbędzie się maraton filmowy. Projekcje rozpoczną się o godz. 17:00, a w repertuarze: „Bez mojej zgody”, „Moje córki krowy”, „Forrest Gump”. Planowane zakończenie seansów o północy. Zapisy u Pani Pedagog.

Uzbierana kwota w całości zostanie przekazana na poczet koszalińskiego hospicjum.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w te rozmaite wydarzenia, bo przecież „warto pomagać”!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.