Kulturalny Czwartek podczas epidemii? Czemu nie! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Kulturalny Czwartek podczas epidemii? Czemu nie!

W obecnych czasach, gdy zalecane jest zostanie w domach, a wyjście gdziekolwiek wymaga zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa, trudno jest prowadzić życie w ten sam sposób jak dotychczas. W końcu w większości opierało się ono na kontaktach z innymi ludźmi. Spotkania towarzyskie, pracowanie w grupach czy przejazd zatłoczonym autobusem były nieodłącznym elementem dnia dla wielu z nas. Mimo iż internet daje nam mnóstwo możliwości do utrzymywania kontaktów z innymi, pracowania czy uczenia się w formie online oraz zapewnia rozrywkę w tym trudnym okresie, nie jest w stanie zastąpić nam wszystkiego. Mimo braku możliwości zorganizowania spotkań czy wydarzeń, w którym wzięłaby udział większa liczba osób, możemy wykorzystywać internet oraz zaangażowanie innych, by wspólnie stworzyć wydarzenia na miarę aktualnych możliwości przy zachowaniu bezpieczeństwa.

czwartek w maseczkach stolik

Jednym z takich wydarzeń był zorganizowany przez samorząd szkolny ,,Kulturalny czwartek w maseczkach’’,  który można było obejrzeć na Facebooku naszej szkoły. Pomimo zupełnie nowej formy, w jakiej zostało to przeprowadzone, wciąż można było poczuć się jak na rzeczywistym kulturalnym czwartku, odbywającym się w szkole, co świadczy o dobrym przygotowaniu i zaangażowaniu osób występujących. Wydarzenie cieszyło się pozytywnym odbiorem oraz zainteresowaniem. Mogliśmy zobaczyć uczniów: Mateusza Tomiaka, Ninę Mielewczyk, Hanię Batyńską, Kacpra Natusiewicza, Michała Mokrzyckiego, Wiktorię Nowak, Macieja Wojciechowskiego, Michała Kowalewskiego, Ewelinę Kinowską, Hannę Skupień i naszego absolwenta- Błażeja Papiernika. Nie zabrakło też nauczycieli: pana Zbigniewa Pietrzaka, pani Marty Piwek, pani Iwony Mielczarek, pani Grażyny Kordos-Parczewskiej oraz pana Marcina Pikura, którzy śpiewali, grali na instrumentach i prezentowali inne talenty. Pomiędzy występami pojawiał się estetycznie wykonany i nawiązujący do epidemii przerywnik, a każda osoba była zapowiadana przez konferansjerki: Patrycję Grochocką i Dominikę Usik. Transmisja była nagrana wcześniej, dzięki czemu można było zniwelować ewentualne błędy oraz dołączyć efekty wizualne, które sprawiły, że występy oglądało się przyjemniej. Całe wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i było doskonałym odwzorowaniem dotychczasowych kulturalnych czwartków.

czwartek w maseczkach Hania

Zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia  w obecnym czasie udowodniło umiejętność współpracowania oraz chęć i zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy pomimo trudnej sytuacji wciąż chcą tworzyć i korzystać z możliwości, które mamy. Podziękowania należą się Wiktorii Nowak i jej koleżankom z klasy 2 F: Patrycji Grochockiej i Dominice Usik, Maksowi Kuchcie i Marcinowi Adamczykowi za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Oglądanie nagranej transmisji uświadomiło mi, jak wiele można zdziałać współpracując, a obecna sytuacja nie musi być powodem do rezygnacji z naszych dotychczasowych aktywności.

Ola Bryła, 1F

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.