Magiczna Lubecka – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Magiczna Lubecka

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Lubeckę, miasto położone we wschodniej części landu Szlezwik – Holstein nad Zatoką Lubecką, odwiedziło w dniach 17-19.12.2014 r. kilkunastu uczniów naszego liceum.

 

Wcześniej nieznani sobie ludzie zaprzyjaźnili się już podczas podróży pociągiem. Po przybyciu na miejsce poznawali miasto i jego urocze zakątki. Ułatwiło im to zadanie, jakie już na samym początku wycieczki zostało im przydzielone: musieli pytać przechodniów o historię starówki i znajdujących się na niej budynków.

Drugi dzień był bardziej wymagający, ponieważ zorganizowane zajęcia zostały przeprowadzone przez Pana Martina Harolda, pracownika Auslandsgeselschaft. Po zakończeniu pierwszej części, uczniowie dostali dwie godziny dla siebie. Przeznaczyli je na spacer i posiłek. Gdy cała grupka zebrała się pod Diabelskim Kołem, poszli wszyscy do budynku, gdzie była pierwsza część zajęć i drugą połowę prowadziły Panie z I LO w Koszalinie. Dostaliśmy teksty po niemiecku i musieliśmy odpowiedzieć, prawda lub fałsz oraz sprawdzaliśmy zadania z dnia poprzedniego.. Na wieczór planowana była największa atrakcja, Weihnachtsmarkt. Wszyscy ze smakiem jedli kiełbasę i popijali bezalkoholowym napojem jabłkowym. Powrót do schroniska przewidziany był na 21:30, ale młodzież tak dobrze się bawiła, że opiekunki pozwoliły zostać jeszcze 10 minut.

Trzeci dzień przeznaczony był na krótkie zakupy i zwiedzanie Muzeum Willy Branta, który pochodził z Lubecki. Ciekawostki z jego życia wzbudzały nasze wielkie zainteresowanie. Można było też posłuchać słynnych przemówień tego polityka.

 

Marcin Biernacki

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.