Spotkanie z Olgą Tokarczuk – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Spotkanie z Olgą Tokarczuk

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Olga Tokarczuk spotkała się z czytelnikami w koszalińskiej Bibliotece Publicznej 26 lutego,  by promować swoje najnowsze dzieło “Księgi Jakubowe”.

Spotkanie z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Sala konferencyjna biblioteki wypełniona była po brzegi, a wciąż dla wielu wielbicieli pisarki brakowało miejsc. Osoby, które przyszły nawet na dziesięć minut przed spotkaniem, musiały zadowolić się krzesłami dostawianymi w korytarzu prowadzącym do sali konferencyjnej. O pełnym zaangażowaniu publiczności świadczyła przede wszystkim liczba pytań kierowanych do pisarki. Zgromadzeni najczęściej pytali o motywacje i proces twórczy towarzyszące pisaniu książki. Nikt nie opuścił sali niezadowolony, gdyż Olga Tokarczuk skrupulatnie starała się rozwiać wszelkie wątpliwości przybyłych, nawet jeśli temat pytania poruszany był już kilkakrotnie w trakcie rozmowy. Sama pisarka wydała się osobą niezmiernie interesującą, inteligentną, cierpliwą i obeznaną w temacie swojej powieści. Historie dotyczące powstawania książki, poszukiwania dokumentów, uporządkowywanie wiedzy, odpowiedzialność spoczywająca na barkach autorki podczas tworzenia tej powieści historycznej, potrafiły zainteresować i zadziwić nawet osoby, które nie miały jeszcze styczności z promowaną lekturą. Po zakończeniu spotkania była możliwość zakupienia “Ksiąg Jakubowych” wraz z osobistą dedykacją od autorki.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.