Bądź ostrożny, bo ktoś może Cię obserwować – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Bądź ostrożny, bo ktoś może Cię obserwować

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Czy idąc ulicą, mijając domy obcych ludzi, zastanawiałeś się jakie wiodą życie? Czy są szczęśliwi, zdrowi, doczekali się upragnionych dzieci? Czy mają problemy? Czy są takimi, jakimi chcieli być? Pewnie niektórym zdarza się to, tak jak Rachel.  Ale ona jest inna. Codziennie, jadąc pociągiem do Londynu o 8:04, mija dom numer 15 przy Blenheim Road. Widzi swojego byłego męża z jego nową rodziną. Wraca do wspomnień, jakie wiodła życie, zanim inna kobieta zajęła jej miejsce. Znów widzi swoje mieszkanie. Przechadza się jego korytarzami, pije kawę w ogrodzie, wchodzi po schodach do sypialni. Czuje zapach pościeli. Ale to nie na nim najbardziej skupia swoją uwagę. Najczęściej patrzy na dom numer 23. Jej ulubiony, z jej ulubioną parą. Widzi ją na tarasie- Jess. Tak ją nazwała. Piękna, drobna blondynka z artystyczną duszą. Za nią mężczyzna. Kładzie ręce na jej ramionach- Jason. Wspaniała kochająca się para z cudownym życiem. Tacy byli według Rachel. Ale to nie prawda.

To tylko wymysł jej wyobraźni, Ich życie, imiona. Są zupełnie inne. Kto by pomyślał, że nieznajoma, obserwująca ludzi zza okna pociągu stanie się częścią ich historii. A raczej jej końca. Rachel jeszcze nie wie, że jej Jess to Megan i zniknie w sobotę wieczorem 13 lipca. Nie wie, że zacznie widywać się z jej mężęm- Scottem i będzie pomagać mu dowieść jego niewinności. Czego jeszcze nie wie?

Tak przedstawia się fabuła światowego bestsellera Pauly Hawkins- „Dziewczyna z pociągu”. Relacja wydarzeń w postaci dziennika prowadzonego przez kilka bohaterek pozwala poznać historię z różnej perspektywy i dostrzec detale szczególnie istotne przy rozwiązaniu sprawy. Poza śledztwem na kolejnych stronach pojawiają się szokujące fakty z przeszłości zaginionej, które diametralnie zmieniają spojrzenie na jej postać. Z czasem nie będziesz wiedzieć, co jest prawdą, a co kłamstwem. Kogo się bać, a komu ufać. Komu wierzyć, a na kogo uważać.

Znakomity thriller wciągający niemal od samego początku. Inteligentny z domieszką grozy i zaskoczenia. Uprzedzam Cię, jeśli masz coś do zrobienia, zrób to jak najszybciej albo odłóż na później, bo ta książka nie pozwoli Ci od siebie odejść. Będziesz przeżywać każdy wpis, analizować fakty. Staniesz się detektywem. Nie będziesz myśleć o niczym innym. Tylko o tym, co się naprawdę stało.
Z niecierpliwością wyczekuję ekranizacji dzieła Hawkins, która wchodzi właśnie na ekrany kin. W filmie występują m. in.: Emily Blunt („Na skraju jutra”, „Tajemnice Lasu”), Haley Bennett („Marley i ja”, „Bez litości”),  Luke Evans („Hobbit”, „Drakula: historia nieznana”) oraz Edgar Ramirez („Ultimatum Bourne’a”, „Joy”). Po obejrzeniu zwiastuna jestem przekonana, że twórcy idealnie przeniosą tę opowieść z kart książki na ekran.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.