Tłumy na "Przedświątecznym wieczorze refleksyjno-muzycznym" – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Tłumy na “Przedświątecznym wieczorze refleksyjno-muzycznym”

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Niezwykłym wydarzeniem ostatnich dni w I Liceum Ogólnokształcącym był „Przedświąteczny wieczór refleksyjno-muzyczny” zorganizowany przez Radę Samorządu Uczniowskiego 14 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był to także pierwszy po kilkuletniej przerwie „Kulturalny czwartek”-impreza artystyczna, która daje uczniom Dubois możliwość zaprezentowania swoich talentów szerszej publiczności.

Czwartkowy wieczór – na który licznie przybyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele – rozpoczęła Iga Kostecka, która zagrała autorską wersję pianistyczną „Cichej nocy” w tonacji jazzowej. Część artystyczna – którą poprowadzili: Natalia Lewińska i Antoni Majewski – przybliżyła przybyłym gościom idee głównych symboli Bożego Narodzenia oraz historię celebracji Nocy Narodzenia Pańskiego. Była ona przeplatana tematycznymi utworami, które wykonali uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Cholewicz, „Ukulele team” – Klaudia Pawlukowicz i Martyna Strach, Sandra Chwała oraz Igor Kowalczyk z Szkolnego Zespołu Wokalnego p. Marii Dąbrowskiej, a także Zuzanna Mrożek. Ta ostatnia zaprezentowała ponadczasowy utwór pt. „Hallelujah”, podczas którego ukazano zdjęcia ofiar działań wojennych w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu.

Główna refleksja spotkania, dotycząca postrzegania w uchodźcy drugiego człowieka, była także okazją do przeprowadzenia zbiórki przez RSU na akcję UNICEF-u „Prezent bez pudła”. Dzięki hojności gości „Kulturalnego czwartku” Rada zakupiła 120 szczepionek przeciw polio, które uchronią niezliczone ludzkie istnienia przed śmiercią.

Wieczór zwieńczył recital zespołu „GaRo”, w którym zagrali: Jan Sobolewski z Dubois oraz gościnnie: Hubert Zmuda-Trzebiatkowski z Zespołu Szkół nr 7 i Karol Nowakowski z Computer College. Rockowy zespół wykonał trzy piosenki, które zaśpiewała Sandra Wojtkiewicz.


Pan Dyrektor Rafał Janus
o “Kulturalnych czwartkach”:

To jest dobry początek powrotu do tej dobrej tradycji „Czwartków artystycznych”.
Mam nadzieję, że nowy Samorząd i cała społeczność kupi to i będzie brała tak
licznie – co najmniej jak dzisiaj – albo jeszcze bardziej licznie udział w następnych
tego typu programach. Serdecznie dziękuję za przygotowania.


A Wam jak się podobało?
RSU chciałaby poznać Wasze opinie dot. pierwszego „Kulturalnego czwartku”, gdyż chce, by były one jak najatrakcyjniejsze dla uczniów – przecież to Wy jesteście odbiorcami tych wydarzeń!

Podzielcie się w formularzu obok swoimi doznaniami. Może jest coś, co powinno być zorganizowane lepiej? Albo macie propozycję dot. programu przyszłego „Kulturalnego”?

Czekamy!

Zobacz wszystkie zdjęcia:

Grudniowy „Kulturalny czwartek” 14.12.2017 r.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.