Fotograf Edward Grzegorz Funke był gościem kolejnego "Kulturalnego czwartku" – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Fotograf Edward Grzegorz Funke był gościem kolejnego “Kulturalnego czwartku”

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem, doktorem nauk technicznych, członkiem Związku Polskich Fotografików oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i założycielem Bałtyckiej Szkoły Fotografii – p. Edwardem Grzegorzem Funke – zorganizowała w miniony czwartek, 11 stycznia, Rada Samorządu Uczniowskiego naszego liceum. Podczas „Rozmowy o dzieciach świata” – dla której kanwą był autorski kalendarz fotograficzny na 2018 rok – uczniowie Dubois mogli poznać warunki życia najmłodszych na sześciu kontynentach, które były celami licznych podróży gościa zaproszonego przez przewodniczącego RSU – Dawida Jasiewicza.

Prelekcja – wzbogacona o autorskie fotografie naszego gościa – w całości poświęcona była obyczajom i stylowi bycia dzieci na całym globie. Liczne doświadczenia, którymi podróżnik ochoczo dzielił się z przybyłymi na styczniowy „Kulturalny czwartek”, sprawiły, że odbiorcy trafnie interpretowali emocje ukazane na unikatowych fotografiach wykonanych m.in. na Bali, w Tanzanii, Indiach czy w Japonii. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła wystawa fotograficzna 10 najciekawszych – zdaniem autora – prac, którą wszyscy uczniowie I LO mogli obejrzeć także nazajutrz. Pamiątką tego wydarzenia będzie także książka „Moja podróż”, którą Edward Grzegorz Funke przekazał z dedykacją uczniom Dubois, zaznaczając, iż jest to próba podsumowania dorobku artystycznego.