„Holidays, so beautiful! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

„Holidays, so beautiful!

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Słońce, plaża, ciepłe morze, leniuchowanie, spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Słysząc te hasła każdy wie, co oznaczają: WAKACJE. 
Na szczęście ten beztroski czas już niebawem nadejdzie. 26 czerwca udamy się do szkoły, aby zakończyć kolejny rok nauki, otrzymamy świadectwa i rozpoczniemy piękne dwa miesiące wolnego czasu.
Dwa miesiące, wydaje się dużo prawda? Jak wykorzystać ten czas? Jak uczynić go niezapomnianym?

Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, przeprowadziłam ankiety wśród uczniów naszej szkoły, jak mają zamiar spędzić te wakacje.
Wydawałoby się, że po tylu miesiącach nauki zapytane przeze mnie osoby będą chciały przede wszystkim zaznać odpoczynku i słodkiego lenistwa. Otóż nie!
Najwięcej osób wyjeżdża do Anglii w celach zarobkowych.
To świetna okazja na sprawdzenie się. Ćwiczymy komunikowanie się w obcym języku, nabieramy doświadczenia zawodowego i przy okazji mamy możliwość trochę zarobić na nasze potrzeby, dzięki czemu stajemy się niezależni. Nie jesteśmy już zdani na rodziców, ale sami decydujemy, jak wykorzystać nasze własne, zarobione pieniądze.

Może poza zarobieniem kroci zaczerpnąć trochę kultury? Kolejnymi krajami cieszącymi się dużą popularnością są Włochy, Niemcy i Holandia, do których młodzież udaje się z rodzicami w celu zwiedzania. Będą mogli nacieszyć oczy licznymi zabytkami, zaczerpnąć słońca i wsłuchać się w język, którym posługują się mieszkający tam ludzie.
Kilka osób będzie uczestniczyć w obozach/ koloniach: muzycznych, językowych, matematycznych (jak widać ktoś nie chce rozstawać się z matematyką nawet w wakacje).

Jednak znaczna większość ankietowanych opowiedziała się za pozostaniem w kraju. No dobrze, ale co dalej? Zostać w domu i lenić się całymi dniami? A może wyjechać gdzieś z przyjaciółmi?
Znaczna część nastolatków preferuje drugą możliwość.
Poza Anglią także nadmorskie miejscowości, takie jak Mielno i Ustka, cieszyć się będą dużą popularnością wśród młodzieży pragnącej podjąć letnią pracę.

Po całym roku ogromnego wysiłku i nauki potrzeba trochę czasu na zabawę, odpoczynek i regenerację. Dlatego uczniowie organizują wyjazdy nad morze, Mazury, w góry, chodzą na dyskoteki, koncerty, jeżdżą na biwaki, obozy młodzieżowe, odwiedzają rodziny z dalszych stron, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, poświęcają czas na uprawianie sportu, którego mogło brakować w czasie roku szkolnego, a niektórzy po obejrzeniu najnowszej 7 części „ Szybkich i Wściekłych” zapragnęli poczuć ten wiatr we włosach, i dodać gazu, i zdają egzamin na prawo jazdy.
W wakacje możemy skupić się na tym, na co zazwyczaj brakuje nam czasu, np.: na przeczytaniu najnowszych książek, obejrzeniu najlepszych filmów i seriali ostatnich miesięcy, imprezowaniu z przyjaciółmi czy nacieszeniu się grą na xboxie w nową FIFĘ 15.
Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, by wrócić wzbogaconymi o nowe doświadczenia, zwartymi i gotowymi do działania przez następny rok nauki w naszym liceum.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.