Moda w Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Moda w Dubois

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Moda przemija, styl pozostaje.

Coco Chanel

W dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na większą swobodę niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o styl ubierania się. Mieszanie stylów, czerpanie z poprzednich lat i inspirowanie się dziwactwami, wszystko to składa się na oryginalność. I choć czasopisma modowe co chwila zarzucają nas propozycjami tego, co trzeba mieć w szafie w tym sezonie, to można zauważyć, że uczniowie Dubois traktują to z przymrużeniem oka.

Jak się nosi w Dubois? 

Od kilkunastu dni uparcie przyglądałam się uczniom i doszłam do zaskakującego wniosku. Choć licealiści naszej szkoły mają dużo swobody przy doborze kolorów i stylu ubierania się, zdecydowanie dominuje czerń, szarość i inne, ciemne kolory. Dziewczyny często sięgają po klasyczny zestaw-spodnie dżinsowe i koszule lub bluzki, ale nie brakuje też, pomimo coraz zimniejszego powietrza, spódnic. Zdarzają się również wyjątki od reguły, o czym za chwilę, niemniej-dominuje prostota. Chłopcy zaś zdają się nie afiszować modą-zdecydowanie przeważają spodnie i koszule lub swetry. Oczywiście, pojawiają się także te mniej konwencjonalne jednostki. Jednak w tym numerze to nie o nich będzie mowa.

Stylówki miesiąca

W tym miesiącu chciałabym zaproponować przyjrzenie się dwóm wybranym przeze mnie modelkom-Poli i Julii. Każda z nich reprezentuje zupełnie inny styl ubierania się.

polazdjecia-3

Pola to zdecydowana indywidualistka, która wyróżnia się na szarym tle. Choć w jej stylizacji nie brakuje łączeń, to cała stylówka nie wygląda na przesadzoną. Koszula w kratę świetnie współgra z torebką wysadzaną ćwiekami i t-shirtem, a jednokolorowe, czarne spodnie nieco łagodzą to zestawienie.

juliakielbratowska

Julia zaś postawiła na ponadczasową klasykę,  ale w jasnych kolorach. Cała stylizacja jest wręcz idealnie dobrana pod względem kolorystycznym, szarość i beż tworzą cudownie łagodną kompozycję, a czarne rajstopy i botki dodają jeszcze więcej elegancji. Zestaw idealny do szkoły.

 

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.