Coraz bliżej święta – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Coraz bliżej święta

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne organizowane ostatniego dnia przed przerwą świąteczną. Wspólne kolędowanie wprowadzało uczniów w świąteczny nastrój od kilkunastu lat. Jednak w tym roku zastąpił je quiz wiedzy świątecznej przygotowany przez uczniów klasy IIB wraz z wychowawczynią panią Julianną Wawrzyniak.

Konkurs zawierał pytania dotyczące tradycji świątecznych oraz filmowych klasyków m. in. „Kewin sam w domu” , „Opowieść wigilijna” czy „Rudolf czerwononosy renifer” . Pytania konkursowe były ciekawe i, co najważniejsze, zaskakujące. Najbardziej zapadające w pamięć okazało się pytanie „Skąd pochodzi święty Mikołaj?” . Wszystkie klasy zgodnie odpowiedziały że z Laponii. Jednak okazało się później, że nie pochodzi on z  najbardziej wysuniętej na północ części Finlandii, a z Turcji. Następne pytania okazały się już zdecydowanie prostsze i pozwoliły wyłonić zwycięzców. Wśród laureatów znalazły się klasy IIID , IICIF. Nagrodami w konkursie dla najlepszej klasy były dzień bez pytania i kosz pełen słodkości.

Całą zabawę uświetniły występy wokalne oraz instrumentalne naszych uczniów, a także wspólne kolendowanie wraz z nauczycielami i dyrekcją. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy życzenia świąteczno-noworoczne od nowo wybranego przewodniczącego Jana Bąka oraz pana dyrektora Rafała Janusa, który po zakończeniu ostatniego spotkania wigilijnego sprawił wszystkim uczniom pierwszy prezent gwiazdkowy i odwołał pozostałe lekcje.

fot. Patryk Siuda
fot. Patryk Siuda
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.