Maraton Pisania Listów w I LO – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Maraton Pisania Listów w I LO

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Człowieka (ang. Human Rights Day), upamiętniający uchwalenie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Powszechnej deklaracji praw człowieka w 1948 roku.

Chcąc upamiętnić tę ważną rocznicę, uczniowie klasy If wraz z prof. A Naszydłowską oraz prof. T. Stępniakiem zorganizowali w minionym tygodniu Maraton Pisania Listów, który już po raz piętnasty odbył się pod auspicjami Amnesty International. Nauczyciele, rodzice i uczniowie I LO pisali apele o respektowanie podstawowych praw człowieka do rządów pięciu krajów: Azerbejdżanu, Chin, Egiptu, Indonezji, Polski.

W ciągu pięciu dni w murach Dubois napisano 107 listów, które w najbliższym czasie zostaną wysłane do odpowiednich placówek dyplomatycznych. Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły średnio 7 min. na napisanie manifestu. Mamy nadzieję, że idee, o które postulujemy, zostaną spełnione.

Dawid Jasiewicz

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.