Dzień Kobiet dniem szczególnym dla wszystkich Pań – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Dzień Kobiet dniem szczególnym dla wszystkich Pań

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

8 marca w murach Dubois był niezwykły. Unoszący się od wczesnego poranka aromatyczny zapach kwiatów – wśród których przodowały róże, tulipany i goździki – był pierwszą wskazówką dla wszystkich Pań: nauczycielek, uczennic i pracownic obsługi, że Dzień Kobiet będzie dla nich wyjątkowo udany. I nie pomyliły się, bowiem środa była pełna niespodzianek!

Dzień Kobiet oczami mężczyzny – “6 minut słodyczy”

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 🙂

Opublikowany przez I LO im. St. Dubois w Koszalinie na 8 marca 2017

“This is a man’s world, this is a man’s world
But it would be nothing, nothing without a woman or a girl”.
(“To jest męski świat! To jest męski świat!
Ale byłby niczym, niczym bez kobiety lub dziewczyny”.)
James Brown

Przytoczone słowa piosenki legendarnego Jamesa Browna mogłyby idealnie podsumować okolicznościowy film, który przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego. W klipie nie pojawia się ani jedna kobieta, choć mężczyźni – profesorowie i uczniowie Dubois, przez ponad 6 minut snują rozważania nt. jej piękna, charakteru i upodobań. Nie uchylam więcej rąbka tajemnicy – przekonajcie się sami, oglądając poniższy spot:

Życzenia dla Nauczycielek

Z kolei w oficjalną część obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w I LO z pewnością wpisało się okolicznościowe spotkanie, które odbyło się w pokoju nauczycielskim o godz. 10:35.  Dyrektor Rafał Janus wraz z Przewodniczącym RSU Janem Bąkiem złożyli wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia, podkreślając znaczenie kobiet w obecnych czasach i przytaczając nagłówki najpopularniejszych dzienników. Panie zostały obdarowane pięknymi i dorodnymi tulipanami, które rozpromieniły tego dnia niejedną twarz.

Ta środa była naprawdę wyjątkowa. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na najoryginalniejszy prezent – pojawiły się balony z helem, wytwory cukiernicze, a nawet rośliny doniczkowe. Nie zapomniano o nikim – także tym razem Panowie nie zawiedli, wręczając Pani Bogusi ze szkolnego bufetu mnóstwo kwiatów.

Rzeczownik kobieta nierozerwalnie kojarzy się w mojej świadomości z przymiotnikiem tajemnicza. Są bowiem nasze Panie często zagadkowe, (…) tajemnicze (…). I to jest myślę ich zaleta, bo przy całej otwartości, przy gotowości do kontaktu z nami, przy gotowości do wymiany poglądów, jednocześnie mają w sobie coś, co stanowi pewną zagadkę. I tego właśnie Paniom życzę: By były jak najsympatyczniejsze, jak najlepsze dla nas, ale żeby zawsze miały w sobie też trochę tajemniczości.
– Dyrektor Rafał Janus

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.