Telegraficzny skrót minionych wydarzeń – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Telegraficzny skrót minionych wydarzeń

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.
Ostatnie tygodnie obfitowały w różnorodne wydarzenia organizowane zarówno w Dubois, jak i poza murami szkoły. Oprócz październikowych wyborów do RSU – poprzedzonych spotkaniem przedwyborczym – czy kotowaniem pierwszoklasistów, odbyło się jeszcze kilka innych ważnych dla naszej społeczności uroczystości.

I. Wizyta wicekonsul USA

W czwartek, 16 listopada, w auli I LO im. St. Dubois Wicekonsul Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie – Pani Briana Corso, zachęcała licealistów do udziału w atrakcyjnych programach wymiany młodzieży. Podczas prelekcji, wygłoszonej w języku angielskim, uczniowie Dubois mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą amerykańskich szkół średnich dla młodzieży europejskiej. Licealiści ochoczo zadawali pytania oraz wdawali się w interakcję z przedstawicielką amerykańskiej misji dyplomatycznej w Polsce.

II. Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały aż trzy dni i zaczęły się już w środę. 8 listopada prof. Naszydłowska oraz prof. Sołtysiak zorganizowali konkurs międzyklasowy sprawdzający zaznajomienie uczniów Dubois z najważniejszymi faktami i postaciami związanymi z przywróceniem Polski na mapę Europy w 1918 roku. Tę potyczkę wygrała klasa IIa, reprezentowana przez Ernesta Barona, Jana Bąką i Wojciecha Zmysłowskiego.

W przeddzień uroczystej akademii okolicznościowej, wyłoniono zaś zwycięzców internetowego konkursu na najlepszy plakat tematyczny. Nagrodzone zostały uczennice kl. IIIb – Oliwia Kędzińska i Alicja Pyda.

Wspomniane wcześniej główne uroczystości miały miejsce w auli, gdzie podczas uroczystego spotkania – którego uczestnikami byli uczniowie klas humanistycznych – zaprezentowano sylwetki trzech mężów stanu: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego – za jakość merytoryczną prelekcji odpowiadała pani prof. Krośko. Swoje okolicznościowe przemówienie wygłosił także Dyrektor I LO – p. Rafał Janus.

III. Stetimun

Niedawno, bo w piątek – 18 listopada, zakończyła się kolejna sesja młodzieżowych obrad ONZ, zorganizowana w II LO im. Mieszka I w Szczecinie i będąca symulacją debat przywódców wszystkich krajów członkowskich ONZ, w rzeczywistości mających miejsce w Nowym Jorku. Liczna reprezentacja Dubois: Wiktor Grzankowski, Jakub Skrzypczyński, Paweł Rokicki, Anna Jędrkowiak, Pola Małaczewska, Bartek Nowak, Weronika Kordylas, Natalia Lewińska i Natalia Sencio, Janek Kiersztyn, miała okazję nie tylko zgłębiać globalne problemy światowe oraz zasady międzynarodowej polityki, ale również intensywnie szlifować język angielski, gdyż był on jedynym językiem używanym na sesjach plenarnych.
Warto wspomnieć przy tym o sukcesie Natalii i Bartka, którzy zostali wyróżnieni jako jedni z najaktywniejszych uczestników debat.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.