Klasa 1g na lekcji muzealnej w Klukach – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Klasa 1g na lekcji muzealnej w Klukach

24 maja klasa I G z wych. Aleksandrą Deską i panią prof. Jolantą Mazurek pojechała na wycieczkę, którą rozpoczęła od zwiedzania Bunkrów Blüchera w Ustce.
Z Ustki uczniowie pojechali na lekcję muzealną do Kluk, gdzie poznawali życie codzienne, historię i tradycje Słowińców, piekli chleb, wyrabiali masło czy gotowali zupę.
Z Kluk uczniowie wyruszyli do Czołpina, by wydmami dojść spacerem  nad morze. Pogoda była piękna , a widoki rekompensowały trudy wielokilometrowego spaceru.
Kolejna atrakcja to ognisko w Rowach w OSW Bryza, na które zaprosili klasę Państwo Kochaniewicz, rodzice jednej z uczennic. Po spacerze kiełbaski bardzo smakowały.