Szczepienia uczniów przeciwko COVID-19 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Szczepienia uczniów przeciwko COVID-19

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie Uczniów I LO,
zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego włączamy się w działania w ramach organizacji szczepień uczniów.

Poniżej zamieszczamy:

1. list Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia;
  2. deklarację rodzica/opiekuna dotyczącą chęci zaszczepienia;
  3. kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19;
  4. kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19;
  5. rekomendacje dotyczące przygotowania dziecka do szczepienia.

Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami i ewentualne dostarczenie do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły wypełnionej i podpisanej deklaracji (do 9 września 2021 roku). Druki deklaracji będą także dostępne u wychowawców.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 1 – 5 września 2021 r. odbędą się zajęcia o charakterze edukacyjno-informacyjnym dotyczące COVID-19 oraz możliwości skorzystania ze szczepienia w szkole.

Zachęcamy rodziców i opiekunów prawnych do udziału w webinariach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12-roku życia organizowanych przez Urząd M. St.  Warszawa.  Spotkania mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy.

W spotkaniach wezmą udział:

• dr Aneta Górska – Kot – lekarz pediatra, ordynator oddziału pediatrycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza
  • dr Paweł Grzesiowski – lekarz pediatra, doktor nauk medycznych, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19

Terminy spotkań:

Szczepienia uczniów planujemy w trzecim tygodniu września. Konieczne będzie wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego, który należy dostarczyć lekarzowi kwalifikującemu bezpośrednio przed szczepieniem.