Kacper Rudak w I LO – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Kacper Rudak w I LO

Społeczność naszej szkoły przyłączyła się licznie do kampanii społecznej „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu” organizowanej przez fundację „Zdążyć z miłością” pod patronatem Prezydenta Miasta.

W czwartek, 11 stycznia 2024 r.  odbył się cykl spotkań z przedstawicielami fundacji oraz mgr inż. Kacprem Rudakiem – samorzecznikiem – osobą w spektrum autyzmu, który opowiedział naszym uczniom i nauczycielom o swoich doświadczeniach, zmaganiach i sukcesach oraz szansach na rozwój dla osób takich, jak on.

Podsumowania dotychczasowych działań na rzecz osób w spektrum autyzmu dokonał Pan Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Miasta Koszalina.

Kampanię w szkołach podstawowych będą kontynuowały członkinie stowarzyszenia „Mama w mieście Koszalin”, także obecne na dzisiejszych prelekcjach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za to ważne spotkanie. Jesteśmy przekonani, że pogłębiając naszą świadomość i wrażliwość, wspólnie uda nam się stworzyć uczniom ze spektrum autyzmu bardziej przyjazne warunki do nauki i lepszego życia.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.