Arcyciekawa prelekcja o rysiach w wydaniu pana Andrzeja Bejgera – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Arcyciekawa prelekcja o rysiach w wydaniu pana Andrzeja Bejgera

19 kwietnia br.  w naszej szkole gościł pan Andrzej Bejger – miłośnik przyrody 🌳🐾, fotograf 📸 i wieloletni pracownik Nadleśnictwa Złocieniec. Z niezwykłą ciekawością opowiadał o swoich spotkaniach z rysiami, żubrami, łosiami i lisami.

Rysie wracają w nasze strony od kilku lat za sprawą programu reintrodukcji prowadzonej przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze. Dzikie koty były wypuszczone na wolność na Pojezierzu Ińskim i w okolicach Mirosławca, a także poligonu drawskiego. Ostatnio widywano je już także w okolicach Czaplinka i Iwina koło Grzmiącej w powiecie szczecineckim.

Rysia nie pomylimy z dzikim kotem, nie tylko z uwagi na charakterystyczne „pędzelki” na uszach. Dorosłe osobniki osiągają długość ciała do 110 centymetrów, ogona do 23 cm. Ważą nawet 30 kilogramów i więcej.

Dzięki panu Bejgerowi uczniowie klas biologiczno – chemicznych i biologiczno – psychologicznej mieli okazję nie tylko bliżej przyjrzeć się 👀 życiu rysiów, ale także pracy fotografa przyrody. 🙂 Prelegent pokazał profesjonalny sprzęt, który towarzyszy mu w każdej wyprawie do lasu.

Dziękujemy serdecznie kolejny już raz Nadleśnictwu Karnieszewice za zorganizowanie żywej lekcji przyrody.
Fotografie rysi: autor Andrzej Bejger
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.