Koła Młodych Talentów – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Koła Młodych Talentów

Koła Młodych Talentów to zajęcia prowadzone w I LO dla uczniów szkół podstawowych (a wcześniej też – gimnazjalnych) w celu poszerzania ich zainteresowań z zakresu danego przedmiotu,  przygotowania za pomocą ćwiczeń do różnych form egzaminów oraz zaprezentowania w praktyce rozmaitych metod nauczania naszych pedagogów. Uczestnicy tych zajęć mają też szansę poczuć atmosferę naukowej pracy w Dubois.

Cieszące się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych Koła Młodych Talentów mają już swoją dwudziestopięcioletnią tradycję, a zostały zapoczątkowane w 1995 roku przez prof. Pawła Rudeckiego. Do koła matematycznego niedługo dołączyły kolejne: polonistyczne, biologiczne, chemiczne, a w ostatnich latach także historyczne i wiedzy o społeczeństwie, fizyczne oraz języka angielskiego.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.