„Februarii Culturae Iovis” – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

„Februarii Culturae Iovis”

W miniony czwartek, 28 lutego, w auli I LO im. St. Dubois odbyło się kolejne wydarzenie kulturalne w naszej szkole – „Februarii Culturae Iovis”, czyli koncert zorganizowany w ramach „Kulturalnych czwartków” przez Radę Samorządu Uczniowskiego z jego przewodniczącym – Jakubem Waliszewskim na czele, pod opieką profesorów: p. Iwony Mielczarek, p. Agnieszki Naszydłowskiej i p. Jadwigi Pulkowskiej.

Utrzymany w stylistyce „glamour” nastrój, wykreowany dzięki niebanalnej scenografii, nadał intymny i refleksyjny charakter temu wyjątkowemu spotkaniu. Dwudziestu młodych artystów (wśród nich: Sandra Wojtkiewicz, Aleksandra Federkiewicz, Nicole Trębacz, Zuzanna Mucha, Wiktoria Nowak, Zofia Mańczuk, Julia Bajdan, Anna Hop, Magdalena Rygorowicz, Zofia Kopania, Sandra Chwała, Mateusz Kajdan, Iga Kostecka, Jan Dworakowski, Michał Kowalewski, Marcelina Grabska, Paulina Gajos, Karolina Kowalska, Patrycja Siedlecka, Martyna Strach), zainspirowanych wystawą fotografii naszej uczennicy – Weroniki Kordylas, zgodnie z własną interpretacją wykonało kultowe utwory ikon współczesnej muzyki, takich jak (m.in.): Louis Armstrong czy Jiri Korn.

Autorskich aranżacji muzycznych naszych uczniów uważnie słuchali licznie przybyli goście: nauczyciele, rodzice i uczniowie. Oprócz tego, wieczór umiliły podawane w przerwach ciasteczka, będące elementem świętowania tzw. „Tłustego czwartku”. Szesnaście fenomenalnie zaprezentowanych utworów porwały publiczność, która do samego końca słuchała koncertu (a także „debiutu na bis” najmłodszej, aczkolwiek bardzo uzdolnionej wokalistki) z zapartym tchem i nagrodziła występujących gromkimi oklaskami. Jedyne co nam pozostało po spędzonym w miłej atmosferze dniu to odebrany od artystów spokój ducha i odliczanie dni do kolejnego „Kulturalnego czwartku”.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.