I LO oddało hołd ofiarom napaści. – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

I LO oddało hołd ofiarom napaści.

  1. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę to moment na zadumę i refleksję.

17 września 1939 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski. W tym roku mija 84. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Armia Czerwona przekroczyła wschodnią granicę naszego kraju, kiedy broniliśmy się przed niemiecką napaścią. Była to realizacja postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzieliły między siebie strefy wpływów. Konsekwencją była nie tylko utrata Kresów Wschodnich i części Galicji, ale też aresztowania, masowe wywózki na wschód i ludobójstwo. To moment na zadumę, refleksję i upamiętnienie tych, którzy stali się ofiarami tego ataku.  Delegacja pocztu sztandarowego i uczniowie klasy 4b pod opieką prof. Natalii Jankowskiej i prof. Zygmunta Cupryna w imieniu całej społeczności szkolnej w dniu 15 września oddali hołd obrońcom ojczyzny i wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Koszalina, dowódcę garnizonu koszalińskiego oraz prezesa koszalińskiego Koła Miejskiego Związku Sybiraków pod  pomnikiem Ofiar Bolszewizmu przy koszalińskiej katedrze.
/tekst MB/

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.