X edycja Ogólnopolskiego Projektu"Matura na 100 procent" - Statuetka Jaskółki dla naszej Absolwentki i troje laureatów. Najlepsi z Dubois spośród 253 495 maturzystów rocznik 2023 !!! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

X edycja Ogólnopolskiego Projektu”Matura na 100 procent” – Statuetka Jaskółki dla naszej Absolwentki i troje laureatów. Najlepsi z Dubois spośród 253 495 maturzystów rocznik 2023 !!!

Ogólnopolski projekt “Matura na 100 procent” prowadzony przez fundację “Zawsze warto” to przedsięwzięcie podjęte jako wyraz sprzeciwu wobec powszechnego narzekania na system oświaty i wyniki matur, jako chęć zbudowania wokół szkoły swoistej “mody na sukces”. Celem projektu, który funkcjonuje od 2014 roku, jest promocja i szczególne uhonorowanie najaktywniejszych i najzdolniejszych młodych ludzi, najlepszych corocznie polskich maturzystów, ale też zwrócenie uwagi na szkoły i środowiska, które tworzą warunki sprzyjające osobistemu rozwojowi młodych ludzi, ich pasji i życiowemu zaciekawieniu.  Bardzo wysokie wymagania projektu sprawiają, że laureatami zostają absolutnie najlepsi z najlepszych polskich maturzystów. Kryteria regulaminu spełnia ok. 70 maturzystów, którzy otrzymują tytuł finalisty projektu. 25 najlepszych z nich nominowanych jest do tytułu laureata. Wśród 25 najlepszych znalazło się troje absolwentów naszego liceum: Ewa Żebryk, Oliwia Mąka i Borys Pieńkowski. Wszyscy są przyjaciółmi z jednej klasy – 4f – o profilu humanistycznym.
Żeby dreszczyk emocji wzrósł – Oliwia – jako trzecia w historii trwania projektu wszystkie egzaminy maturalne – a było ich 10 – napisała na 100 procent i tym samym jest najlepszą i jedyną maturzystką w Polsce z rocznika 2023 z takim wynikiem!!! To wynik absolutnie kosmiczny, a zdarzył się w naszej szkole!!!
Uroczysta gala, podczas której Oliwia odebrała honorową Statuetkę Jaskółki odbyła się 22 września w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.  W uroczystości udział wzięli Laureaci ze swoimi rodzinami (Borys niestety nie mógł osobiście uczestniczyć w gali, gdyż w tym czasie rozpoczynał studia teatralne na Sorbonie w Paryżu). Gośćmi honorowymi gali byli: pan dyrektor I LO Paweł Rudecki oraz dyrektor koszalińskiego Wydziału Edukacji pan Krzysztof Stobiecki. Kilka dni wcześniej – 14 września –  nasza cudowna trójka za swoje osiągnięcia otrzymała imponujące nagrody finansowe podczas sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Życzymy naszym kochanym Absolwentom jeszcze większych sukcesów naukowych na podjętych studiach: Ewie – na psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, Oliwii – na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Borysowi – na studiach teatralnych na Sorbonie. Kochani, zdobywajcie świat nauki!!!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.