"Adwokaci rozjaśniają prawo" uczniom Dubois – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

“Adwokaci rozjaśniają prawo” uczniom Dubois

Po sukcesie I edycji ogólnopolskiej  akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo” w 2022 r., adwokaci wracają do szkół, tym razem by pokazać młodzieży, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie. W październiku w szkołach w całej Polsce adwokaci  „rozjaśniają prawo”. W naszej szkole w dniu 16 października  klasy IIB i IIID uczestniczyły w spotkaniu z panią adwokat Marią Nowosadko , która w ramach projektu opowiedziała uczniom o zawodzie adwokata, a następnie zapoznała ich z przydatnymi informacjami związanymi ze stalkingiem, hejtem i innymi ważnymi problemami, m. in. mową nienawiści czy groźbami karalnymi, zarówno w życiu realnym, jak i w Internecie.

Dziękujemy bardzo Pani Adwokat za podzielnie się z nami swoją wiedzą o tych problemach oraz ze sposobami radzenia sobie z nimi.
Organizatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka i Komisja Edukacji Prawnej przy NRA.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.