Adwokaci rozjaśniają prawo – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Adwokaci rozjaśniają prawo

W dniu 9 listopada klasy IIc i IIIc uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z przedstawicielem Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji pt. „Adwokaci rozjaśniają prawo”.
Tym razem gościliśmy pana mecenasa Krzysztofa Kaszubskiego (co ważne i bardzo dla nas miłe – naszego absolwenta), który najpierw przedstawił uczniom charakter zawodu adwokata, a następnie zapoznał ich z informacjami związanymi z cyberstalkingiem i cyberhejtem a także możliwościami prawnego zwalczania mowy nienawiści. Uczniowie mieli do pana mecenasa wiele pytań, które potwierdzają konieczność edukacji prawnej młodzieży.
Dziękujemy  mec. K. Kaszubskiemu i liczymy na kolejne spotkania – wychowawczynie klas IIc i IIIc – Agata Sitek i Iwona Tworek z wychowankami
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.