Wspomnienie o Panu Leszku Kacprzaku – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wspomnienie o Panu Leszku Kacprzaku

Od 1999 roku, kiedy przychodziliśmy rano do szkoły, witał nas szczerym uśmiechem pan woźny – Pan Leszek Kacprzak. Pan Leszek wspierał w działaniach uczniów naszej szkoły, a także uczniów szkół podstawowych, a później gimnazjów uczęszczających na kółka przedmiotowe i koła młodych talentów przy I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie. Wspierał, pod względem technicznym, nauczycieli naszej szkoły podczas przygotowywania szkolnych wydarzeń, imprez okolicznościowych, konkursów przedmiotowych na różnych szczeblach, wieczorów czwartkowych. Dbał o porządek wokół budynku I LO i wewnątrz niego. Był lubiany przez swoich najbliższych współpracowników, administrację, nauczycieli oraz uczniów. Do dzisiaj, uczniowie wspominając swój pobyt w szkole, pytają właśnie o Pana Leszka. Kiedy osiągnął wiek emerytalny (kwiecień 2020), przeszedł na zasłużony odpoczynek. Kilka dni temu odwiedził szkołę i wspominał minione lata pracy w I LO w Koszalinie.

Niestety właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że,, nasz” Pan Leszek nie żyje. Po prostu rano nie obudził się. Już nigdy nie powspominamy wspólnie, nie pośmiejemy się, nie pożyczymy sobie zdrowia. Spoczywaj w pokoju- Panie Leszku- na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach.

Pogrążona w smutku społeczność I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.