Złota Tarcza 2024 dla I LO w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Złota Tarcza 2024 dla I LO w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników

Tradycyjnie w drugi czwartek stycznia miesięcznik edukacyjny “Perspektywy” opublikował Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników. Kapituła klasyfikuje szkoły w trzech kategoriach:

1. sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych,

2. wyniki matury z przedmiotów podstawowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych,

3.  ogólna klasyfikacja.

Wyniki były analizowane z 1432 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755).  Adresatami Rankingu są uczniowie szkół podstawowych i ich rodzice, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, w szczególności naszych przyszłych uczniów, że I LO im. Stanisława Dubois, jako jedyne liceum w Koszalinie, otrzymało ZŁOTĄ TARCZĘ, uzyskując:

Ranking wojewódzki: 5. miejsce

Ranking olimpijski: 80. miejsce

Ranking Ogólny: 140. miejsce

Ranking maturalny: 151 miejsce

Ciesząc się naszym sukcesem, gratulujemy innym szkołom w Koszalinie, które również zostały sklasyfikowane w tegorocznym Rankingu: II LO, V LO, VI LO, ZSZ nr 1 i Technikum Elektroniczne.