Wspomnienia klasy 2f – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Wspomnienia klasy 2f

Klasie 2F pozostały już tylko wspomnienia z wycieczki  do Poznania.
Turystyczną trasę po mieście  rozpoczęliśmy od Bramy Poznań i Ostrowa Tumskiego. Historię miejsca „gdzie zaczęła się Polska” ciekawie przedstawiła pani przewodnik. Gra miejska QR Code na Rynku Starego Miasta pochłonęła wszystkich uczestników. Kryptografia w Centrum Szyfrów Enigmy i lekcja w Muzeum Narodowym „Jak patrzeć na dzieło sztuki?”  to kolejne punkty programu wycieczki. W Kamienicy Pod Daszkiem na Starym Rynku, w której ucztował August II Mocny w czasie swoich podróży, wybornie smakowały makarony i pizza .
Wszystkie trasy pokonywaliśmy pieszo. Przeszliśmy w ciągu dwóch dni około 45 km.
 Opiekę nad uczniami sprawowała p. prof. Janina Jasińska oraz p. prof. Zygmunt Cupryn.
Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.