Biologia w szkole - marzec/kwiecień 2022 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Biologia w szkole – marzec/kwiecień 2022

Zapraszamy do lektury marcowego wydania czasopisma Biologia w Szkole, w której czeka na Ciebie druga część artykułu pt. “Od rośliny do leku, czy jak rośliny leczą?”.

Tym razem zostaną opisane krajowe rośliny, które przez wieki były i są również współcześnie stosowane do leczenia różnych schorzeń. Jako pomysł na lekcję proponujemy sposoby izolacji związków leczniczych: olejków eterycznych i metabolitów wtórnych z surowców roślinnych. Koniecznie sprawdź również dlaczego trzeba rozwijać w uczniach krytyczne myślenie o mediach społecznościowych i jak to robić oraz artykuł dotyczący kształtowania asertywności i rozwijania empatii w komunikacji między uczniami.

Zapraszamy do lektury!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.