Historia obok której nie możesz przejść obojętnie – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Historia obok której nie możesz przejść obojętnie

“Moja Ołowianko, klęknij na kolanko” to najnowsza powieść dla młodzieży autorstwa Marty Fox. Opowieść o życiu Jolanty Wadowskiej – Król, która w latach 70. i 80.  XX wieku leczyła dzieci zatrute ołowiem emitowanym z huty w Szopienicach. Nastoletnia Weronika wyjeżdża na wakacje do swojej ciotki – babci, lekarki ze Śląska. Tak poznaje jej fascynującą historię walki o życie i zdrowie dzieci zatrutych ołowiem.
Ta książka zaskakuje czytelnika formą literacką, a jej akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach – współcześnie i w latach PRL. Mamy tu dwie bohaterki i dwa różne światy.

Ja już przeczytałam. A Ty?

Zapewniam Cię, że powieść jest wciągająca i intrygująca, oparta na faktach, inspirująca i bezprecedensowa!

Zapraszamy do szkolnej biblioteki po najnowszą powieść Marty Fox.