Akredytacja Erasmus+ 2023 - 2027 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Akredytacja Erasmus+ 2023 - 2027

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani FRSE nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”

Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie otrzymało Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2022-2027.

Typ akcji KA120-SCH – Akredytacja Erasmusa w sektorze edukacji szkolnej

Nr akredytacji: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000105510

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus.
Przyznanie Akredytacji Erasmusa stanowi potwierdzenie, że wnioskodawca stworzył plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności w ramach szerzej zakrojonych działań wpisujących się w rozwój swojej organizacji. Plan ten nazywany jest Planem Erasmusa i stanowi kluczowy element wniosku o Akredytację. Akredytacja Erasmusa jest przyznawana na okres od 2021 r. do 2027 r.

W ramach Akredytacji I LO im. St. Dubois otrzymało dotacje w kwocie 46.630,00 Euro na rok szkolny 2023/2024.
Na co przeznaczymy te kwotę?

• Na wyjazdy grupy uczniów
  • Na wyjazdy nauczycieli na działania typu job-shadowing
  • Na kursy i szkolenia zagraniczne dla nauczycieli
  • Na kursy zagraniczne pracowników administracji szkoły

Wyjazdy grupowe uczniów

Projekt: Dziedzictwo społeczno-kulturowe wczoraj i dziś
W dniach 11-18 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w pierwszej w tym roku mobilności grupowej uczniów w I.S. Majorana Palermo na Sycylii  w ramach Akredytacji Erasmus+  pt. „Dziedzictwo społeczno -kulturowe wczoraj i dziś.”
Młodzież wraz ze swoimi włoskimi partnerami uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, poznawała bogactwo oraz historię Sycylii, zwiedzała region oraz uczestniczyła w wykładzie dotyczącym historii mafii i jej wpływu na codzienne życie Sycylijczyków.
Włosi nauczyli się gotowania pierogów, my natomiast wzbogaciliśmy swój warsztat językowy, kulinarny  i kulturowo-historyczny .
Wspólnie gotowaliśmy, wspólnie odkrywaliśmy blaski i cienie Sycylii, stworzyliśmy książkę kucharską, wiersz  oraz mapę Palermo  w formie graffiti!
Było smacznie, ciepło  i serdecznie … zresztą zobaczcie sami.

Pierwszy wyjazd grupowy w ramach Akredytacji Erasmus+ odbędzie w listopadzie 2023r. do szkoły partnerskiej we Włoszech.

Rekrutacja do wyjazdu: 08.09.2023 – 15.09.2023
28.09.2023 – publikacja listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej. Protokół dostępny w gabinecie wicedyrektor Katarzyny Sapiei.

Hiszpania 2024

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie:

Oliwia Forębska kl. 3C
Igor Szymanowski kl. 2A
Maciej Banat kl. 2F
Gabriela Kołtun kl. 2C
Marcin Simson kl. 2A
Aleksandra Fortuna kl. 3C

Ze względu na ograniczenia budżetowe liczba osób biorących udział w projekcie została zmniejszona do sześciu.

Szwecja 2024

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie:
  1. Martyna Glaner klasa 2C
  2. Bartosz Bednarek klasa 3A
  3. Piotr Towgin klasa 2C
  4. Karolina Chomka klasa 3C
  5.  Krzysztof Wilga klasa 3C
  6. Anna Rzymyszkiewicz klasa 3A
  7. Weronika Róg klasa 2C
  8. Aleksandra Soroka klasa 3C
Lista rezerwowa: Anna Buczkowska klasa 2C
                                    Marika Borucińska klasa 3C

Wyjazdy nauczycieli i pracowników administracji 2023/2024

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYJAZDÓW NA KURSY ZAGRANICZNE:

W ramach Akredytacji dla organizacji indywidualnej w Programie Erasmus+

Nr umowy: 2023-1-PL01-KA121-SXCH-000120953

Nr akredytacji: 2022-1-PL01-KA120_SCH-000105510

Lista rankingowa (10 miejsc):

1.      Ewa Wołkowska

2.      Katarzyna Czerwińska

3.      Agnieszka Ostrowska

4.      Agnieszka Świdroń- Lampkowska

5.      Daria Hryckowian

6.      Marcin Pikur

7.      Ewa Lelo

8.      Marta Lichacz

9.      Katarzyna Sapieja

10.  Natalia Jankowska

Lista rezerwowa:

1.      Grażyna Kordos

2.      Iwona Orłowska

3.      Barbara Kotarska-Dylak

Współfinansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.