Noworoczny koncert charytatywny – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Noworoczny koncert charytatywny

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Muzyka na żywo, blask świec, znajome twarze dookoła, wspaniała atmosfera- tak wyglądał noworoczny  koncert ostatniego czwartkowego wieczoru przed feriami zimowymi.

Koncert charytatywny muzyki poważnej odbył się w auli Dubois 15 stycznia 2015 roku o godzinie 18:00. Powodem zorganizowania tego wydarzenia była pomoc Jarosławowi Brzezińskiemu-ojcowi jednej z uczennic naszego liceum. Cały dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na jego leczenie. Jako wstęp można było zakupić „cegiełkę”, która była sprzedawana za 10 zł. Szkoła bardzo się zaangażowała. Niemal cała sala została wypełniona przez widownię. Przed publicznością swoje umiejętności prezentowali uczniowie I LO, którzy również uczęszczają na zajęcia do popołudniowej szkoły muzycznej, a także uczennica II LO w Koszalinie. Koncert otworzył duet dziewcząt: jedna zaprezentowała śpiew operowy, a druga akompaniowała jej na pianinie. Widowisko składało się z dziewięciu występów, przeważnie były to duety i występy solowe, wykonywane na skrzypcach i fletach poprzecznych. Na koniec zagrał kwartet gitarowy, który podbił serce publiczności i wystąpił ponownie po długich oklaskach.

Żegnając zgromadzonych rodziców, nauczycieli i uczniów pan Stępniak słusznie podsumował wieczór, oznajmiając, iż nasza szkoła jest jak rodzina- pomagamy sobie w potrzebie. Koncert okazał się sukcesem, gdyż zebrano ponad dwa tysiące złotych.

 

Marcelina Woszczatyńska

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.