OJCZYSTY - Dodaj do ulubionych! – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

OJCZYSTY – Dodaj do ulubionych!

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Fajnie jest mówić i pisać… bez błędów!

Ogólnopolska kampania nie ominęła również naszej szkoły. Języka polskiego nie zabrakło żadnemu uczniowi ostatnimi czasy. Choć cała akcja trwała 2 dni, to były one dość intensywne. 12 marca odbył się pierwszy etap konkursu sprawdzającego poprawność językową i ortografię. Wyłoniono 32 osoby, które następnego dnia napisały drugą część, a dzięki temu dowiedzieliśmy się, kto bardzo dobrze posługuje się językiem ojczystym w naszej szkole. Drugi dzień był szczególnie ważny, gdyż to właśnie wtedy odbyła się konferencja języka polskiego. Prezentacje, przygotowane przez uczniów klas humanistycznych, naświetliły nam pewne problemy, z jakimi spotkamy się każdego dnia. Polak powinien zrozumieć, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Warto pamiętać słowa znanego rapera Eldo, który napisał tekst do spotu tej kampanii: “czysty jak źródło i jak Helios świetlisty, warto znać go, dodaj do ulubionych – ojczysty!” choćby dlatego, że “w maju sprawdzą twój pisemny i ustny”.

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.