W radiowęźle znowu wszystko gra – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

W radiowęźle znowu wszystko gra

Ten artykuł był opublikowany na archiwalnej stronie redakcji „Tytułu”. Podczas integracji starego portalu z witryną www.liceumdubois.pl mogły wystąpić błędy. Przepraszamy za ewentualne problemy z odczytaniem prezentowanych treści.

Muzyka łagodzi obyczaje – to wiadomo nie od dziś. Jednak w Dubois muzyka łagodzi także… naukę, a przynajmniej sprawia, że bywa ona przyjemniejsza. To za sprawą naszego radiowęzła, który w tym roku przeszedł dobrą (nie tę, ale tę naprawdę dobrą) zmianę.

Na każdej przerwie, niemal natychmiast po dzwonku, na korytarzach rozlegają się rytmy różnorodnych gatunków muzycznych – rocka, popu, a nawet rapu. Niesamowitym moim zdaniem jest połączenie tak skrajnych często utworów, które w ciągu 10 minut tworzą przemyślaną i współgrającą playlistę. Jednak to jedynie moje – laika w kwestiach muzycznych – skromne zdanie. A co sądzą inni?

“Ekipa odpowiedzialna za radiowęzeł spisuje się świetnie. Muzyka jest dobrze zsynchronizowana z dzwonkami. Dodatkowo wprowadzają rozmaitość gatunków muzyki, co się ceni” – mówi mi Julia Popławska z klasy IIf.

Z kolei uczennica klasy IIIe, Marta Sobieraj, opowiada mi:

„Na pewno podoba mi się różnorodność granych utworów. I playlisty na stronie radiowęzła, rozmowy pod nimi. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej”.

J. F. Kennedy kiedyś powiedział, że: „Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą”. Powyższe opinie świadczą o niewątpliwym sukcesie, zatem śpieszę z przedstawieniem owych „ojców”. Za radiowęzeł w tym roku odpowiadają uczniowie klasy IIIa: Marcel Godlewski, Dawid Niebieszczański, Michał Liss, Marceli Sokólski, Wojtek Radzimowski oraz Łukasz Deska.

Ich zgranie oraz profesjonalne podejście do prowadzenia szkolnego medium sprawia, że radiowęzeł rzeczywiście cieszy się obecnie zainteresowaniem i wzbudza żywą dyskusję zarówno w kuluarach bufetowych, jak i w internecie.

„Świetnie chłopaki! Naprawdę kawał dobrej roboty” – wtóruje powyższym opiniom Carolina Szcześniak, klasowa koleżanka i Przewodnicząca RSU. „Oddanie radiowęzła w ręce Marcela i jego ekipy to zdecydowanie jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam podczas swojej pracy dla RSU” – dodaje.

Zatem sukces! Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować naszym radiowcom i życzyć im dobrych fal, przede wszystkim tych radiowych.

Do usłyszenia, Chłopaki!

Serwis www.liceumdubois.pl wykorzystuje tzw. pliki "cookies". Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.