Akredytacja Erasmus+ 2023 - 2027 – I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Akredytacja Erasmus+ 2023 - 2027

“Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani FRSE nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”

Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois w Koszalinie otrzymało Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2022-2027.

Typ akcji KA120-SCH – Akredytacja Erasmusa w sektorze edukacji szkolnej

Nr akredytacji: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000105510

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus.
Przyznanie Akredytacji Erasmusa stanowi potwierdzenie, że wnioskodawca stworzył plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności w ramach szerzej zakrojonych działań wpisujących się w rozwój swojej organizacji. Plan ten nazywany jest Planem Erasmusa i stanowi kluczowy element wniosku o Akredytację. Akredytacja Erasmusa jest przyznawana na okres od 2021 r. do 2027 r.

W ramach Akredytacji I LO im. St. Dubois otrzymało dotację w kwocie 57.036,00 Euro na rok szkolny 2024/2025.
Na co przeznaczymy te kwotę?

• Na wyjazdy grupy uczniów
  • Na krótkoterminowe wyjazdy indywidualne uczniów
  • Na wyjazdy nauczycieli na działania typu job-shadowing
  • Na kursy i szkolenia zagraniczne dla nauczycieli i administracji szkoły

Wyjazdy grupowe uczniów

UWAGA!

Ogłaszamy rekrutację uczniów do:
-mobilności grupowej uczniów;
-mobilności indywidualnej uczniów
na rok szkolny 2024/2025

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji oraz szczegółowymi kryteriami rekrutacji do mobilności grupowej (zał. 1) oraz indywidualnej (zał.2).
Kartę zgłoszenia do mobilności wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami (do pobrania ze strony lub z gab. 31) oraz przygotowanymi pracami (na nośnikach) należy złożyć do pani wicedyrektor Katarzyny Sapiei (gab. 31) lub przysłać na adres email: do 4 października 2024r. do godz. 14:00.

Wyjazdy nauczycieli i pracowników administracji 2024/2025

UWAGA!

Ogłaszamy rekrutację nauczycieli na:
-kursy językowe i metodyczne;
-mobilności typu job-shadowing (obserwacja pracy);
na rok szkolny 2024/2025

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji.
Formularz zgłoszeniowy nauczyciela należy złożyć do pani wicedyrektor Katarzyny Sapiei (gab. 31) w termine od 30.09.2024 do 30.10.2024r.
Liczba miejsc na rok szkolny 2024/2025: 6.
Współfinansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.