Zakończenie roku szkolnego i wyróżnienie dla Agaty Starkowskiej

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku.”

Powyższy cytat z wiersza Juliana Przybosia „Lipiec” pojawił się w przemówieniu dyrektora I LO podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Jednak zanim uczniowie wykonali „śmigły znik”, jak co roku wspólnie z nauczycielami wysłuchali przemówień dyrektora szkoły Rafała Janusa oraz przewodniczącego RSU Kuby Waliszewskiego i nagrodzili brawami najlepszych uczniów. Tradycyjnie wręczono również nagrody Prymusowi Roku, którym została Katarzyna Szczerba z kl. IIB oraz Uczniowi Roku – na ten tytuł zapracował sobie Jakub Waliszewski z kl. IIE. Tytułem Klasy Roku została uhonorowana klasa IIFPodczas uroczystości przedstawiono też decyzję Rady Pedagogicznej o przyznaniu dodatkowego tytułu Absolwenta-Prymusa Agacie Starkowskiej z kl. IIIB. Agata uzyskała najwyższą średnią wśród tegorocznych maturzystów (5,44) i z tej okazji, zaproszona przez dyrektora, została uhonorowana wielkimi brawami, oficjalnym dyplomem i miłym prezentem. Uroczystość uświetnił również występ dziewcząt ze szkolnej grupy wokalnej.

Niestety, radosny nastrój uroczystości zmąciła wiadomość, że ksiądz Mateusz Chmielewski odchodzi z naszej szkoły. Wprawdzie ksiądz nie uczył u nas długo, ale za to my na długo zapamiętamy jego uśmiech, optymizm, serdeczność i ogromną życzliwość. Bardzo dziękujemy za wszystko i życzymy Księdzu powodzenia w realizacji nowych przedsięwzięć.

Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami i, jak to napisał Konstanty Ildefons Gałczyński: „Wiktor Hugo miał rację: Wakacje? Słodkie wakacje!”, czego wszystkim serdecznie życzymy!

Egzamin poprawkowy

Egzamin poprawkowy z matematyki: 27 sierpnia 2019 r., godz. 9:00