Przedświąteczny wyjazd do Lubeki

Osiemnaścioro uczniów naszego liceum tuż przed świętami wzięło udział w warsztatach z języka niemieckiego, które odbyły się w Lubece 16-18 grudnia.

Zajęcia, zorganizowane przez p. Izabelę Kowalską i p. Annę Grabowską, dotyczyły tradycji, zwyczajów adwentowych oraz niemieckich laureatów Nagrody Nobla. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję poznać miasto, po którym oprowadzał ich przewodnik- pan Martin Herold, który po wycieczce opowiadał o współczesnym języku niemieckim - związanym z Internetem, smartfonami i komputerami. Jedną z obowiązkowych atrakcji było zwiedzanie rynku bożonarodzeniowego (Weihnachtsmarkt) i kosztowanie tradycyjnych świątecznych kiełbasek. W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami zwiedzili dwa muzea - świętej Anny oraz dom Willy’ego Brandta.

Zmiany w planie na piątek 8.12.2017r.

Kl I a na 6 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl III f grupa prof. Deski przychodzi na 2 lekcję
Kl I e grupa prof. Deski przychodzi na 3 lekcję
Kl II a grupa prof. Glińskiej na 3 lekcji ma j.ang. z prof. Sosnowską

Klasy drugie kończą lekcje 4 godziną lekcyjną.

Nauczyciele nieobecni : M. Glińska, A.Deska