Przedświąteczny wyjazd do Lubeki

Osiemnaścioro uczniów naszego liceum tuż przed świętami wzięło udział w warsztatach z języka niemieckiego, które odbyły się w Lubece 16-18 grudnia.

Zajęcia, zorganizowane przez p. Izabelę Kowalską i p. Annę Grabowską, dotyczyły tradycji, zwyczajów adwentowych oraz niemieckich laureatów Nagrody Nobla. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję poznać miasto, po którym oprowadzał ich przewodnik- pan Martin Herold, który po wycieczce opowiadał o współczesnym języku niemieckim - związanym z Internetem, smartfonami i komputerami. Jedną z obowiązkowych atrakcji było zwiedzanie rynku bożonarodzeniowego (Weihnachtsmarkt) i kosztowanie tradycyjnych świątecznych kiełbasek. W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami zwiedzili dwa muzea - świętej Anny oraz dom Willy’ego Brandta.

Zajęcia Językowej Zerówki

Dnia 21, 26 i 28 września zajęcia "językowej zerówki" z j. niemieckiego (dla uczniów gimnazjum) nie odbędą się.

Zmiany w planie na środę 20.09.2017r.

Kl I f grupa prof. Borowkiej przychodzi na 3 lekcję
Kl III e na 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie