Przedświąteczny wyjazd do Lubeki

Osiemnaścioro uczniów naszego liceum tuż przed świętami wzięło udział w warsztatach z języka niemieckiego, które odbyły się w Lubece 16-18 grudnia.

Zajęcia, zorganizowane przez p. Izabelę Kowalską i p. Annę Grabowską, dotyczyły tradycji, zwyczajów adwentowych oraz niemieckich laureatów Nagrody Nobla. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję poznać miasto, po którym oprowadzał ich przewodnik- pan Martin Herold, który po wycieczce opowiadał o współczesnym języku niemieckim - związanym z Internetem, smartfonami i komputerami. Jedną z obowiązkowych atrakcji było zwiedzanie rynku bożonarodzeniowego (Weihnachtsmarkt) i kosztowanie tradycyjnych świątecznych kiełbasek. W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami zwiedzili dwa muzea - świętej Anny oraz dom Willy’ego Brandta.

Uwaga uczestnicy zajęć Koła Młodych Talentów!

Zajęcia Koła Młodych Talentów z biologii w poniedziałek (21 stycznia) są odwołane. Zajęcia Koła Młodych talentów z języka polskiego w poniedziałek i w środę (21 i 23 stycznia) są odwołane.

Zmiany w planie na poniedziałek 21.01.2019r.

Kl III b na 3 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie
Kl I b na 5 lekcji ma wychowanie do życia w rodzinie