Uczennice I LO potrafią "ugryźć"

„Girls bite” (czyli "dziewczyny gryzą")- taką groźną nazwę przyjęło seminarium, w którym uczestniczyły uczennice naszego liceum i Gimnazjum nr 6 pod opieką p. E.Bartosiak i p. J.Stankowskiej. Zajęcia odbywały się w Ośrodku Edukacji Pozaszkolnej im. Kurta Löwensteina nieopodal Berlina od 30.01 do 6.02.2016. Koszalinianki spotkały się tam z uczennicami z berlińskich gimnazjów.

Dziewczyny miały okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności językowe oraz poznać nowych ludzi. Podczas warsztatów poruszały takie tematy, jak: rola kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, dojrzałość, wpływ mediów na młodzież. Brały również udział w zajęciach z zakresu samoobrony i rozwoju asertywności oraz pewności siebie.

Odpoczynek od dyskusj stanowiły warsztaty artystyczne, których efekty zostały zaprezentowane w piątkowy wieczór: sitodruk, zajęcia cyrkowe i teatralne oraz relacja z całego pobytu w formie filmu przygotowanego przez uczestniczki.

Przez krótki, ale intensywny tydzień seminarium „Girls bite” dziewczęta zrobiły krok w stronę dorosłości, dyskutując o jej aspektach. Obie grupy bardzo zżyły się ze sobą i obiecały sobie przyjechać w to samo miejsce za rok.

Tegoroczne seminarium ”Girls bite” mogło się odbyć dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Zmiany w planie na piątek 17.11.2017r.

Kl II c idzie do domu po 5 lekcji
Kl III a grupa prof. Wołkowskiej przychodzi na 3 lekcję