Fotograf Edward Grzegorz Funke gościem "Kulturalnego czwartku" w Dubois

Wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem, doktorem nauk technicznych, członkiem Związku Polskich Fotografików oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i założycielem Bałtyckiej Szkoły Fotografiip. Edwardem Grzegorzem Funke- zorganizowała w miniony czwartek, 11 stycznia, Rada Samorządu Uczniowskiego naszego liceum. Podczas „Rozmowy o dzieciach świata” – dla której kanwą był autorski kalendarz fotograficzny na 2018 rok – uczniowie Dubois mogli poznać warunki życia najmłodszych na sześciu kontynentach, które były celami licznych podróży gościa zaproszonego przez przewodniczącego RSU – Dawida Jasiewicza.

Prelekcja – wzbogacona o autorskie fotografie naszego gościa – w całości poświęcona była obyczajom i stylowi bycia dzieci na całym globie. Liczne doświadczenia, którymi podróżnik ochoczo dzielił się z przybyłymi na styczniowy „Kulturalny czwartek”, sprawiły, że odbiorcy trafnie interpretowali emocje ukazane na unikatowych fotografiach wykonanych m.in. na Bali, w Tanzanii, Indiach czy w Japonii. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła wystawa fotograficzna 10 najciekawszych – zdaniem autora – prac, którą wszyscy uczniowie I LO mogli obejrzeć także nazajutrz. Pamiątką tego wydarzenia będzie także książka „Moja podróż”, którą Edward Grzegorz Funke przekazał z dedykacją uczniom Dubois, zaznaczając, iż jest to próba podsumowania dorobku artystycznego.

Dziękujemy p. Edwardowi Grzegorzowi Funke za piękną lekcję sztuki, zaś organizatorom i czuwającym nad wszystkim opiekunkom: p. Iwonie Mielczarek i p. Agnieszce Naszydłowskiej – za przygotowanie spotkania.

Zdjęcia zobacz tutaj: flickr

Zmiany w planie na czwartek 26.04.2018r.

Kl I d grupa prof. Bartosiak na 2 lekcji ma okienko
Kl II f grupa prof. Mielczarek na 2 lekcji ma okienko